O produkcie

Oprogramowanie VR

Naszym produktem jest oprogramowanie wykorzystujące technologię VR (ang. VR – Virtual Reality), które umożliwi wyświetlanie obrazów uzyskanych w tomografii komputerowej i rezonansie magnetycznym w formie trójwymiarowych hologramów. Oprogramowanie zawiera moduł dedykowany do analizy zdjęć z tomografu komputerowego oraz rezonansu magnetycznego. Obrazy są wyświetlane dzięki oprogramowaniu zainstalowanemu w goglach VR, np. OculusRift lub HTC Vive. Wprowadzenie takiego rozwiązania znacznie ułatwi pracę lekarzy, którzy będą mogli lepiej przygotować się do zabiegów oraz skrócić czas trwania zabiegów.

Oculus Rift S – Gogle VR wykorzystane do testów

 

Zalety naszej technologii:

  • innowacyjność rozwiązania;
  • mnogość zastosowań i możliwości;
  • modułowa budowa i wielowariantowe wykorzystanie;
  • dobrze przemyślane strategie funkcjonalne;
  • kompleksowość rozwiązań;
  • automatyzacja;
  • zastąpienie procesów prowadzonych przez człowieka nowoczesnymi rozwiązaniami elektronicznymi;
  • wykorzystanie nowoczesnych narzędzi przy promowaniu projektu - znajomość realiów branży na rynkach docelowych;
  • doświadczenie kadry zarządzającej w marketingu, handlu i biznesie;
  • zagospodarowanie niszy rynkowej w skali światowej.
 

Zastosowanie VR w medycynie

Wirtualna rzeczywistość najczęściej ma zastosowanie w rehabilitacji oraz terapii zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Leczy się w ten sposób stresy pourazowe, depresję, różnego rodzaju fobie np. arachnofobię, lęki, traumy oraz urazy fizyczne – niedowłady, trudności motoryczne związane z porażeniem mózgowym itp. Przeprowadzone badania wykazały, że korzystanie z urządzeń z technologią VR poprawia kontrolę nad własnym ciałem i umysłem, zwiększa sprawność motoryczną, polepsza percepcję oraz stymuluje organizm do działania. Do tej pory stworzono m. in.: urządzenie – platformę Mind Motion PRO – pomagające w rehabilitacji pacjentów po udarze, Virtual Reality Point Reduction – pomagające w leczeniu bólu ludziom po oparzeniach oraz urządzenie do treningów dla dzieci z porażeniem mózgowym. Poza tym technologia VR jest szeroko stosowana przy organizacji szkoleń dla chirurgów, gdzie mając do dyspozycji wirtualny stół operacyjny i salę, mogą ćwiczyć zabiegi, doskonalić techniki pracy, przerabiać różne scenariusze wydarzeń oraz wymieniać się doświadczeniami bez konieczności obecności pacjenta.

Wczytany obraz zdjęcia MRI

 

Popularność VR

Technologia wirtualnej rzeczywistości jest coraz bardziej powszechna. Rośnie też wartość tego rynku, która do 2020 roku może sięgnąć 160 mld dol. Według raportu firmy doradczej Deloitte Digital, już w 2016 roku liczba sprzedanych na całym świecie okularów VR wyniosła około 2,5 mln. Z kolei według prognoz firmy badawczej IDC z 2017 roku globalne wydatki na wirtualną rzeczywistość i rzeczywistość rozszerzoną sięgną 17,8 miliarda dolarów w 2018 roku, czyli o blisko 95 proc. więcej w porównaniu z szacowanymi na rok 2017 nakładami rzędu 9,1 miliarda dolarów. W latach 2017-2021 globalne nakłady na produkty i usługi VR/AR mają rosnąć rocznie średnio o 98,8 proc. Obecnie głównym graczem na rynku VR jest spółka Oculus, kupiona przez firmę Facebook w 2014 roku za 2 mld USD, która jest pionierem technologii VR. Jednak na tym rynku również znajdują się w zasadzie wszyscy liczący się producenci sprzętu – Samsung, HTC, Sony, Microsoft, Google, Epson oraz LG. Można stąd wyciągnąć wniosek, że rynek wirtualnej rzeczywistości postępuje cały czas do przodu i przeznaczane są na ten segment rynku coraz większe sumy pieniędzy. Do gry weszły kraje takie jak USA czy region Azji i Pacyfiku (bez Japonii), które tylko w 2018 roku wydały na rozwój technologii VR kolejno 6,4 oraz 5,1 miliarda dolarów.